Wspólne życie nie zawsze okazuje się spełnieniem marzeń dwóch osób, które przysięgały sobie miłość i wierność aż po grób. Z czasem okazuje się, iż różnice charakterów są tak duże, że nie można dalej trwać w małżeństwie. Niestety w wielu przypadkach poszkodowanymi są również dzieci.

Prawo rodzinne i opiekuńcze mówi jasno o tym, że dziecko powinno zostać przy tym rodzicu, który jest w stanie zapewnić mu dobre warunki bytowe oraz dać szansę na rozwój. Niestety trudno określić, który rodzic powinien zająć się swoim potomstwem i bardzo często wynikają spory. Często długie i niszczące jeszcze bardziej relację między małżonkami. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy osób zajmujących się zawodowo przeprowadzaniem rozwodów.

Obecnie w branży pracuje bardzo wiele osób zajmujących się doradzaniem w tej kwestii. Warto jednak wybrać najlepszych profesjonalistów, jeżeli chcemy uzyskać prawo opieki nad dziećmi oraz jak najkorzystniejszy podział majątku. Na stronie internetowej radcaprawny-trojmiasto.pl można znaleźć kontakt do osób zajmujących się tymi tematami od wielu lat. Ich doświadczenie oraz wiedza zdobyta przez lata praktykowania uratowała wiele osób przed niekorzystnym werdyktem sądu. Dobry prawnik rozwody Gdynia jest w stanie pomóc nawet wtedy, kiedy sytuacja wydaje się naprawdę niekorzystna. Oczywiście działa to w obie strony.

Przeciwnik na sali sądowej z pewnością także będzie chciał wynająć jak najlepszego reprezentanta, żeby na przykład uniknąć płacenia wysokich alimentów co miesiąc. Trzeba się przygotować na zaciekłą batalię, ale jednocześnie brać pod uwagę samopoczucie dzieci oraz zatroszczyć się o to, by ucierpiały jak najmniej na rozpadzie rodziny. Często poza wynajęciem prawnika i radcy prawnego konieczne jest także zainwestowanie w pomoc psychologiczną dla najmłodszych, którzy nie potrafią zrozumieć dlaczego rodzice nie chcą już mieszkać w jednym domu. A rodzice nie zawsze potrafią to wytłumaczyć w sposób, który nie zraniłby uczuć malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here