Jamajka, czyli niezwykle egzotyczna wyspa znajdująca się na Karaibach kusi wielu polskich turystów. Urzekła już swojego odkrywcę Krzysztofa Kolumba i od tamtego urzeka miliony ludzi z całego świata. Co roku właśnie okrągły milion turystów odwiedza tę wyspę. Atrakcji, które przyciągają tak liczne rzesze podróżnych jest mnóstwo.

Jamajka – raj na ziemi

Przyroda tej wsypy oczarowuje każdego. Wiele osób nie omieszka jej nazwać właśnie rajem na ziemi. Jamajka to krystalicznie czyste i ciepłe wody, dodatkowo o lazurowym zabarwieniu. Piękne rafy koralowe skłaniają do nurkowania i podziwiania.

Plaże się niemalże białe o delikatnym i drobnym piasku. Do tego dochodzi przyroda wewnątrz wyspy – wspaniała roślinność oraz fauna. Piękne są liczne wodospady, a góry Blue Mountains urzekają, każdego, kto je zobaczy.

Jamajka – Bob Marley i reggae

Mało jest osób, które nie kojarzą jamajki z Bobem Marleyem i muzyką reggae. Ten nieżyjący już muzyk pochodził właśnie z Jamajki, a jego muzyka znana jest na całym świecie. Dziś na wyspie wszędzie rozbrzmiewa reggae oraz znajduje się muzeum poświęcone jego pamięci. Dla osób które lubią reggae jako muzykę i styl życia, wyspa zaoferuje wiele okazji do doświadczenia rzeczywistości opisywanej w tekstach Boba Marleya.

A Jamajka zaistniała w popkulturze nie tylko dzięki Bobowi Marleyowi. Rozgrywa się tam akcja wielu filmów, spośród których do najbardziej znanych należy James Bond. Także akcja wielu filmów o piratach, w tym Piratów z Karaibów dzieje się na Jamajce.

Rum – narodowy trunek Jamajki

Tak jak za narodowy trunek Polski uważa się wódkę, tak jej odpowiednikiem na Jamajce jest rum. Alkohol wytwarzany z trzciny cukrowej nigdzie nie smakuje tak jak na Jamajce, choć turyści piją go z dodatkami, podczas gdy rdzenni Jamajczycy bez rozcieńczania. Butelka oryginalnego rumu to świetny prezent.

Jamajka to miejsce dla tych osób, które chcą zobaczyć kwintesencję Karaibów. To niezwykle egzotyczny kraj, a do tego bardzo zróżnicowany geograficznie. Warto choć raz w życiu tam się udać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here