Zastanawiasz się nad nowym biznesem? Myślisz o tym, żeby zarabiać na wynajmie krótkoterminowym na przykład dla turystów? Chciałbyś założyć firmę właśnie w takiej branży, ale nie wiesz, w jaki teren zainwestować? Jeżeli tak to koniecznie musisz zapoznać się z tym tekstem. Serdecznie zachęcamy Cię do lektury!

Apartamenty w górach

Coraz to większym zainteresowaniem turystów w tym także tych międzynarodowych cieszą się wyjazdy w polskie góry. Jest to zdecydowanie druga zaraz po nadbałtyckich miejscowościach baza wyjazdowa dla wielu osób, zarówno latem, jak i zimą. Stąd oczywisty jest, że zakup lokalu pod wynajem lub prowadzenie usług hotelarskich właśnie w tej części Polski jest idealnym wyborem. Pokoje w górach do wynajęcia są bowiem wyszukiwane przez turystów dosłownie przez cały rok. Apartamenty w górach są, wiec doskonałym pomysłem na dobry zarobek.

Na jaki rodzaj działalności się zdecydować?

Opcji jest kilka, możesz zakupić mieszkanie i wynajmować je krótkoterminowo za pomocą różnych stron internetowych, wadą jest to, że będziesz musiał samodzielnie zameldować turystów oraz po zakończeniu ich pobytu odbiera od nich klucze. Jednak obecnie coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju rozwiązania, które ułatwiają bezosobową obsługę takiego apartamentu. Zarobki, na które możesz liczyć wynajmując gościom mieszkanie to kwota około 150 złotych za jeden dzień pobytu. Jest to oczywiście wartość uśredniona, wszystko zależy od wyposażenia takiego mieszkania oraz oczywiście od jego lokalizacji. Warto wpisać sobie w wyszukiwarkę: apartamenty góry i zapoznać się z cenami u konkurencji.

Pokoje w górach do wynajęcia

Kolejną opcją jest zakup większego budynku oraz podzielenie go na kilkanaście lub kilkadziesiąt pokoi do wynajęcia, czyli po prostu stworzenie hostelu w górach. Oczywiście tutaj przychody będą znacznie wyższe jednak nie można zapomnieć o konieczności opłacenia bardziej rozbudowanego personelu oraz o wysokim koszcie wejścia w taki biznes- zdecydowanie tańszy jest zakup mieszkania i jego urządzenia niż wyremontowanie, wyposażenie i dostosowanie do turystów wielkiego budynku. W przypadku stworzenia hostelu zwiększa się także liczba dodatkowych czynności urzędniczych, które należy przy tym wykonać, jest to bowiem bardzo sformalizowana działalność, która wymaga szeregu zgód oraz zezwoleń.

Apartamenty góry

Wynajmowanie turystom apartamentu bądź też pokojów w hostelu jest bardzo opłacalnym i szybko przynoszącym zyski biznesem. Trzeba jednak pamiętać, że w związku z ogromną popularnością wyjazdów w góry wśród turystów z Polski oraz z zagranicy na tym rynku istnieje ogromna konkurencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here