Coraz częściej i chętniej wyjeżdżamy za granicę. Są to krótsze i dłuższe podróże – służbowe, turystyczne a czasem emigracja na stałe. Niewątpliwie każdą z takich wypraw dokładnie planujemy – sprawdzamy, jak możemy jechać, jakich dokumentów potrzebujemy, a nawet jaka będzie pogoda i gdzie możemy przenocować. Części z tych problemów oczywiście mieć nie będziemy, gdy wybierzemy się w podróż z biurem podróży, ale i tak pewną wiedzę na temat szczegółów wyprawy musimy mieć. Jedną z ważniejszych informacji ja ta, czy potrzebna nam będzie wiza do USA lub też innego kraju. Sprawdź, jak wyrobić sobie niezbędne dokumenty.

  1. Paszport, dowód, wiza do USA
  2. Jak zdobyć wizę?
  3. Kiedy potrzebna ci będzie wiza?

Paszport, dowód, wiza do USA

W zależności od podpisanych umów i porozumień do niektórych krajów możemy wjechać po okazaniu dowodu osobistego, inne wymagają paszportu, a jeszcze inne odpowiedniej wizy. Sam dokument to nic innego jak pozwolenie na przekroczenie granicy obcego państwa. Poza tym wiza do USA i innych krajów upoważnia do tego, by legalnie w danym państwie przebywać oczywiście w określonym terminie. Wydawaniem niezbędnych dokumentów zajmują się konsulaty i ambasady, a w niektórych przypadkach wszystkich formalności możemy dopełnić na przejściu granicznym czy też na lotnisku. Wiele w tej materii zależy od konkretnych umów między krajami, a z tymi wytycznymi należy się przed wyjazdem zapoznać.

Jak zdobyć wizę?

Pomoc w uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów zapewnia pośrednictwo wizowe www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/. Specjaliści doradzą, w jaki sposób wypełnić formularze oraz poinformują o konkretnych przepisach, które w danych państwach obowiązują. Oczywiście po terenie Unii Europejskiej możemy poruszać się jedynie z dokumentem potwierdzającym tożsamość, a poza ojczyzną możemy przebywać do 3 miesięcy. Poza Unią przepisy są bardziej zróżnicowane i do wielu krajów szczególnie tych atrakcyjnych turystycznie lub biznesowo będziemy potrzebować wiz.

Kiedy potrzebna ci będzie wiza?

Wiele krajów spoza Unii będzie wymagać od nas odpowiedniego pozwolenia na wjazd i pobyt. Przede wszystkim na długiej liście znajduje się Egipt, Indie, Kenia, Rosja, Turcja czy też Białoruś oraz USA. Każdy z wyjazdów będzie wymagał od nas spełnienia szeregu wymagań począwszy od tego, w jakim miejscu musimy złożyć wnioski o wydanie wizy, ile będziemy na dokumenty czekać oraz oczywiście, ile nas to będzie kosztować. Dlatego właśnie warto skorzystać z pomocy pośredników, którzy zajmą się szeregiem różnych aspektów także takimi jak legalizacja dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here