Akcesoria dla psów to bardzo szeroki dział branży akcesoriów dla zwierząt. Czy to z powodu dużego przywiązania właścicieli do swoich czworonogów, czy też z powodów czysto rynkowych – w każdym sklepie zoologicznym znaleźć można kącik poświęcony psom, a w większości zajmuje on jedno z najważniejszych miejsc. Dzięki temu opiekunowie psów mogą znaleźć dla swoich pupili akcesoria każdego rodzaju, których istnieje ogromny wybór modeli i producentów.

Smycze dla psów

Klasyczna smycz dla psa powinna cechować się przede wszystkim wytrzymałością. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku większych psów, które nie tak łatwo jest prowadzić na smyczy. Porządnie wykonana smycz zapewni bezpieczeństwo również psom bardzo młodym, które czasami bywają dość niesforne i najczęściej nie rozumieją rzeczy, które mogą się dla nich okazać niebezpieczne. Istotny jest tu również komfort użytkowania. Wpływa na niego przede wszystkim konstrukcja smyczy, możliwości jej regulacji, łatwość zapinania i odpinania. Nie bez znaczenia jest również (w przypadku większych psów) wygodny uchwyt, który pozwala właścicielowi na stabilne trzymanie i kontrolę nad psem. Warto pamiętać również o dostosowaniu wagi samej smyczy do wielkości i siły psa.

smycz dla psa

Na rynku dostępne są również smycze przeznaczone do specjalnych zastosowań, takich jak na przykład bieganie z psem, oraz smycze podwójne i specjalnie wzmocnione. Bardzo popularne staje się ostatnio uprawianie sportu razem ze swoim czworonogiem. Przydatne mogą się tu okazać smycze specjalnie przygotowane do tego celu. Cechuje je zazwyczaj duża wytrzymałość, a także rozciągliwość, która zapewnia bezpieczeństwo czworonogowi. Właścicielom więcej niż jednego psa przydają się bardzo smycze podwójne, które pozwalają na wyprowadzanie jednocześnie dwóch psów.

Obroże dla psów

Bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego psiaka jest odpowiednia dla niego obroża. Powinna ona zapewniać przede wszystkim komfort i wygodę psu, a także być dla niego bezpieczna. Dobrze zaprojektowana obroża dla psa powinna również zabezpieczać go przed niechcianym „wysunięciem się”. Istotne jest tu również, aby obrożę można było w łatwy sposób zakładać i zdejmować. Obroże wysokiej jakości zaopatrzone są zazwyczaj w miękką podściółkę, która zabezpiecza szyję psa przed obdarciami i kontuzjami. Popularne są również obroże zaopatrzone w oświetlenie LED, które znacząco ułatwia zabawę z psem po zmroku. Należy jednak pamiętać, że nie każdy pies może taką obrożę nosić i warto się w tej sprawie skonsultować z weterynarzem.

Szelki dla psów

Szelki dla psa to akcesorium, które docenią przede wszystkim osoby zajmujące się psami bardzo ruchliwymi, niesfornymi, mającymi tendencję do ciągnięcia – zwłaszcza jeżeli dodatkowo dysponują dużą siłą. Dzięki szelkom możliwa jest o wiele lepsza i bezpieczniejsza dla psa kontrola nad nim. Ma to szczególne znaczenie w przypadku psów starszych i czworonogów z problemami z kręgosłupem. Szelki w takim przypadku znacząco zwiększają komfort psa podczas spacerów. Należy pamiętać, aby bezwarunkowo używać szelek jeżeli uprawia się z psem jakiegokolwiek rodzaju sport. Ryzyko niezamierzonych, gwałtowniejszych szarpnięć jest wtedy większe, a szelki zapewniają bezpieczeństwo.

Dodatkowe akcesoria dla psa

Oprócz klasycznych akcesoriów, takich jak szelki i smycz, coraz bardziej popularne stają się akcesoria dodatkowe, które ułatwiają uprawianie wspólnie z psem aktywności sportowych. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład uchwyt do roweru dla psa, który zapewnia psu większą stabilność i bezpieczeństwo. Rozwiązaniem, które zapewnia komfort opiekunowi podczas biegania z psem jest specjalny pas, który pozwala na zachowanie wolnych rąk i zmniejsza ryzyko upadku kiedy pies za mocno pociągnie. Osoby, którym zależy na bezpieczeństwie psów podczas jazdy samochodem powinny się natomiast zaopatrzyć w specjalny pas bezpieczeństwa, który może uratować życie czworonogowi podczas możliwej kolizji na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here