Polskie parki wodne to najlepsze miejsce na rozrywkę nie tylko dla najmłodszych członków rodziny, ale też dla nastolatków i rodziców. Przeglądając mapę Polski możemy natrafić na kilka propozycji, które z nich warto odwiedzić? Które parki wodne są najpopularniejsze i zagwarantują nam niesamowitą zabawę?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/najlepsze-parki-wodne-malopolski/

Park wodny Energylandia

Park rozrywki Energylandia powstał w 2016 roku, w miejscowości Zator. Oprócz ekstremalnych atrakcji, znajdują się tam również baseny, a dokładnie park wodny Waterpark. W sezonie letnim przyciąga wielu chętnych, jego wadą jest jednak to, że to park wodny zewnętrzny, w wyniku czego skorzystać z tej usługi można wyłącznie, gdy temperatura na zewnątrz jest dość wysoka. Basenom towarzyszy tropikalny klimat, nawet została zrobiona piaszczysta plaża. Wszystko po to, żeby móc się poczuć jak na wakacjach. Dodatkową atrakcją parku wodnego są różnorodne zjeżdżalnie, większość z nich jest pontonowa. Wykupując bilet wstępu do Energylandii otrzymujemy możliwość korzystania ze wszystkich stref parku rozrywki, również parku wodnego. 

Park wodny w Zakopane

Park wodny w Zakopanym to kolejna propozycja. Wewnątrz obiektu znajdziemy takie strefy jak  obszerna część basenowa, saunarium, grota solna, kręgielnia i bary. Jednak główną atrakcją są liczne baseny, które znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Aquapark Zakopane jest czynny przez cały rok. Dodatkową atrakcją są gejzery, bicze wodne, masażery wodne,  przeciwprądy oraz kaskady, które znajdują się w zbiornikach wodnych. Znajdziemy tutaj również coś dla dzieci, mowa oczywiście o różnorodnych zjeżdżalniach, które zapewnią wiele radości i zabawy – również dorosłym. 

Park wodny w Krakowie

Park wodny w Krakowie jest czynny cały rok. To dość nowoczesny obiekt składający się ze strefy relaksu, saunarium oraz spa, gdzie można wykonać zabiegi relaksacyjne. Osoby, które wykupiły bilet wstępu mogą bez ograniczeń korzystać z basenów z hydromasażem oraz leżaków wodnych. Niektóre zbiorniki wodne posiadają dodatkowe atrakcje, takie jak rwąca rzeka, czy bicze wodne. W kompleksie parku wodnego w Krakowie oprócz basenów, spa i saunarium znajdziemy też siłownię, ściankę wspinaczkową oraz miejsce, gdzie można grać w różnego rodzaju gry zespołowe. Jak widać jest to miejsce, gdzie na pewno nie będziemy się nudzić. 

Zobacz też: http://www.czyzyny.pl/energylandia-w-zatorze-co-wyjatkowego-tam-znajdziemy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here