Wiele osób uważa podróżowanie z małymi dziećmi za katorgę, w myśl zasady, że skoro w domu trudno nad maluchami zapanować to w podróży będzie jeszcze gorzej. A w rzeczywistości jest inaczej, o czym świadczą choćby liczne blogi podróżnicze, w których rodzice opisują z pasją podróże w towarzystwie kilkulatków. A więc są dowody na to, że nie tylko można, ale również takie podróżowanie potrafi być przyjemne.

Warto spróbować

Jak sprawdzić, czy podróżowanie z dzieckiem ma sens? Najlepiej spróbować tego na własnej skórze. Można przed podróżą poczytać doświadczenia innych osób albo wręcz wybrać się w podróż z innymi rodzicami. Mozę się okazać, że nie taki diabeł straszny, a nawet okaże się, że dzieci są miłośnikami wojaży.

Przygotowania do podróży z dzieckiem

Do pierwszej podróży warto się przygotować solidnie, ale nie należy popadać w skrajności. Na pewno nie ma potrzeby kupować wszystkiego, o czym wyczytamy w internecie. Wiele rzekomo niezbędnych gadżetów można śmiało zastąpić zwykłymi rzeczami. Pozwoli to nie wydać kosmicznych kwot na zakupy przed wyjazdem.

O tym, jak się pakować do podróży, najprawdopodobniej każdy przekona się na własnej skórze. Każda kolejna wycieczka będzie stanowić, nomen omen, bagaż doświadczeń, a ten bagaż właściwy będzie mniejszy z każdą wycieczką. Okaże się na pewno, że wiele rzeczy, które wydają się niezbędne, można dostać na miejscu w hotelu czy pensjonacie, albo kupić wersję jednorazową w sklepie. Z każdym wyjazdem same przygotowania również będą zabierać mniej czasu.

Zadowolone dziecko to udana wycieczka

Na pewno okaże się, że nawet nie całkiem idealna wyprawa będzie dla dziecka ciekawa i intrygująca i będzie ono zadawać dużo pytań, domagając się odpowiedzi. To wówczas należy uznać za sukces, jeśli wzbudzi ona w dziecku zainteresowanie.

Uniwersalniej recepty na podróż z dziećmi nie ma. Każdy rodzic jest inny każde dziecko jest inne. Wiele stereotypów odnośnie takich podróży zazwyczaj okazuje się nieprawdziwe. Często jest tak, że obecność dziecko zmusza do dokładniejszego planowania, lepszego zastanowienia, co w rezultacie daje lepszy skutek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here