Niezależnie od tego jak aktywną osobą jesteś i co robisz na co dzień, dobrej jakości torba lub plecak wodoszczelny to produkt, który zawsze może okazać się praktycznym niezbędnikiem. Uprawiasz sporty wodne? Uwielbiasz piesze wędrówki górskie? Jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze? A może nie wyobrażasz sobie wakacji bez piaszczystej plaży? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zachęcam do zapoznania się z poniższymi propozycjami wodoszczelnych gadżetów.

Zacznijmy od drobiazgów

Oraz dedykowanym im etui. Co warto chronić przed wilgocią? Na przykład gotówkę, dokumenty, klucze i wszelką elektronikę. O ile trzy pierwsze wymienione rzeczy nie zniszczą się od kilku kropel wody, to sprzęty takie jak aparaty fotograficzne lub telefony komórkowe należy bezwzględnie trzymać w suchym i bezpiecznym miejscu. Wybierając się na długi spacer w niepewną pogodę, warto zapakować tego typu drobiazgi w etui wodoszczelne, które kosztują niewiele, a zabezpieczają rzeczy naprawdę cenne. Polecam zapoznać się z produktami polskiej marki Aquarius, która posiada w swojej ofercie praktyczne etui wodoszczelne już za kilkanaście złotych. Cała gama wyrobów tego producenta dostępna jest na stronie gokajak.com – znajdziesz tam również wiele topowych, zagranicznych marek, które są ekspertami w dziedzinie wodoszczelności (np. omawiany niżej OverBoard).

A co do zadań specjalnych?

Jeżeli należysz do coraz szerszego grona miłośników sportów wodnych to należy się spodziewać, że Twoje oczekiwania różnią się nieco od oczekiwań osób kompletnie niepowiązanych z tego rodzaju aktywnością fizyczną. Chcąc zabrać swoje niezbędne drobiazgi w miejsce, gdzie grozi im całkowite zanurzenie pod powierzchnię wody, warto zainwestować nieco więcej gotówki w etui specjalnie przystosowane do tego typu zadań. Firma OverBoard to absolutny pewniak w dziedzinie wodoszczelności. Ogromną zaletą etui od tego producenta jest fakt, że nie zatonie ono wraz z zawartością – będzie dryfować na powierzchni! To znacznie ułatwi poszukiwania. A jak to wygląda cenowo? Przystępnie. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz zabezpieczyć swój telefon, aparat bądź tablet – w ofercie OverBoard znajdziesz etui w wielu rozmiarach.

Większy ekwipunek

Wybierając się na spływ kajakowy często zabieramy ze sobą dodatkowy komplet ubrań. Przydałyby się również kanapki lub inne przekąski. W co to zapakować? Kajaki z wypożyczalni mają zazwyczaj na wyposażeniu beczki wodoszczelne. Niestety, są one wątpliwej jakości, niejednokrotnie przeciekają, a właściciele wypożyczalni nie biorą odpowiedzialności za rzeczy zabrane przez uczestników spływu. Co zrobić w takim wypadku? Kupić swoją beczkę (wspomniana wyżej firma Aquarius posiada takową w swojej ofercie już za nieco ponad 50 zł) lub dobrej jakości torbę bądź plecak – obie te rzeczy z gwarancją wodoszczelności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here