Smoothie to wspaniała forma przekąski lub pełnowartościowego posiłku, który warto spożywać regularnie! Smoothie jest nie tylko niezwykle zdrowe, ale również pożywne i smaczne. Możesz je przygotować bardzo szybko z ulubionych owoców i warzyw. Zobacz, dlaczego warto spożywać smoothie regularnie i jak je przygotować!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/smoothie-wzmocnia-organizm-i-dodadza-nam-energii-2-proste-przepisy/

Smoothie

To doskonała alternatywa dla osób, które są zabiegane i mają mało czasu na to, by dbać codziennie o swoją dietę. Smoothie przygotowuje się bardzo szybko, praktycznie ze składników, które mamy pod ręką, a więc z ulubionych owoców, warzyw i innych zdrowych dodatków.

Smoothie zawsze powinno być przygotowywane na świeżo, tego dnia, w którym zamierzamy je spożywać. Doskonale sprawdzi się jako śniadanie dla osób, które nie mają na nie klasycznie czasu lub jako przekąska do pracy czy na wycieczki.

Smoothie to zdrowa alternatywa posiłku lub przekąski dla osób, którym zależy na tym, by zdrowo się odżywiać i nie spożywać gotowych, przetworzonych produktów w sklepach spożywczych.

Jak przygotować smoothie?

Smoothie powinno być przygotowywane na świeżo. Możesz je przyrządzić z dodatkiem ulubionych owoców i warzyw, dodatkowo dodając do niego dodatki takie jak bakalie, orzechy czy mleko roślinne lub zwykłe. Chcąc by było ono pełnowartościowym posiłkiem możesz również dodać płatki owsiane, otręby oraz odrobinę tłuszczu w postaci orzechów lub masła orzechowego czy oleju kokosowego albo mleczka kokosowego.

Smoothie przygotujesz z połączenia owoców i warzyw, możesz jednak zrobić je tylko z owoców z dodatkiem płatków i mleka, wówczas nasyci cię na dłuższy czas i nie będziesz myśleć o następnym posiłku.

Smoothie zapakujesz ze sobą zawsze w drogę ze sobą, możesz je zabrać do pracy albo przygotować swojemu dziecku do szkoły. To bardzo wygodna opcja dla osób, które mają mało czasu na przyrządzanie posiłków a chcą dbać o zdrowe odżywianie.

Przeczytaj też: http://www.czyzyny.pl/romantyczna-kolacja-dla-dwojga-pomysly/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here