Tegoroczne wakacje i czas urlopów zbliżają się wielkimi krokami. To już najwyższy czas, aby zarezerwować sobie wczasy. Im wcześniej to zrobimy, tym lepiej. Będzie większy wybór i będzie można wybrać miejsce i ofertę, jakiej naprawdę chcemy. Gdy rezerwację wczasów zostawi się na ostatnią godzinę, wówczas zazwyczaj pozostaje do wyboru to, czego nie chcieli inni.

Wczesna rezerwacja pozwoli na zaoszczędzenie i wybranie najlepszej oferty. A obecnie oferta turystyczna jest tak duża, że naprawdę możliwe jest spędzić wakacje w fajny sposób, a przy tym naprawdę tanio. Również nie wyjeżdżając z kraju można spędzić przyjemnie urlop. Polskie morze, choć z reguły chłodniejsze, niż morza w strefie zwrotnikowej czy równikowej, również cieszą się powodzeniem wśród Polaków

Bałtyk nie musi być drogi

Wiele osób uważa, że wczasy nad naszym Morzem Bałtyckim są drogie i nawet droższe do wczasów nad Morzem Śródziemnym i z góry odrzucają koncepcję spędzenia urlopu w kraju. A jest to mit. Rezerwując sobie nocleg odpowiednio wcześniej, można w dobrej cenie znaleźć naprawdę komfortowe warunki.

Pokoje gościnne czy kwatery można znaleźć już od 30 zł od osoby. Zdarzają się i niższe ceny, ale może to mieć odzwierciedlenie w warunkach i należy na to zwrócić uwagę.

Jak najlepiej dojechać nad polskie morze?

Planując wyjazd nad morze, koniecznie trzeba też dobrze rozważyć dojazd. Jaki jest stan polskich dróg, wie każdy kierowca. Wiele jest w kiepskim stanie, wiele jest w budowie. Warto wziąć pod uwagę dojazd w późnych godzinach wieczornych lub nocnych, kiedy jest mniejszy ruch i nie ma korków.

Dla osób niezmotoryzowanych do wyboru są pociągi, busy i samoloty. Jeśli chodzi o pociągi i busy, oferta jak i czas przejazdu ulegają poprawie, ale wciąż można trafić na remonty dróg czy linii kolejowych i związane z tym objazdy. Mieszkańcy dużych miast, jak Kraków czy Wrocław, mogą do Gdańska dolecieć samolotem. Bilety kupione odpowiednio wcześniej mają naprawdę atrakcyjne ceny, nawet w okolicach 200 zł w przypadku dorosłego, a dla dziecka jest jeszcze taniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here