Pojawienie się na rynku tanich linii lotniczych wprawiło w radość mnóstwo miłośników podróżowania. Szczególnie tych, którzy nie potrzebują do tego luksusowych samolotów, nie zabierają wielu bagaży, a istotą jest zwiedzenie miejsca docelowego. Dzięki tanim liniom cała Europa, a nawet świat jest w zasięgu ręki, a do tego w przystępnej cenie. Do tego dochodzi możliwość wyszukiwania lotów i ich bukowanie przez internet, dzięki czemu cały proces jest jeszcze łatwiejszy.

Jakby tego było mało, tanie loty mogą być jeszcze tańsze, dzięki licznym promocjom, a także przypadkowym pomyłkom systemów rezerwacji. Wśród zapalonych turystów modne stało się wyszukiwanie szczególnie atrakcyjnych cenowo biletów. Gdzie ich szukać?

Strony z promocjami na bilety lotnicze

Stron internetowych, gdzie można trafić na promocje jest sporo. W pierwszej kolejności należy sprawdzać strony www poszczególnych linii. Niektóre z nich, jak np. polski LOT, organizują dni z promocjami. Aby kupić bilet w dobrej cenie, zazwyczaj należy go zarezerwować na ok. 3-4 miesiące przed lotem.

Inne miejsce to po prostu wyszukiwarki lotów. Wyszukują one wszelkie możliwe połączenia, a klient ma do wyboru wszystkie linie, które obsługują dane połączenie. Wyszukiwarki takie często potrafią znaleźć ciekawsze połączenia, niż zrobiłby to turysta szukać ręcznie na stronach linii. Co ciekawe, często proponują one połączenie z przesiadkami, które potrafią być tańsze od bezpośrednich.

Strony z promocjami

Inne miejsce do szukania atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych to specjalne portale z promocjami jak choćby fly4free.pl. Inne ciekawe miejsca to specjalne fora amatorów tanich lotów, gdzie użytkownicy tanich lotów dzielą się znalezionymi w sieci okazjami.

Warto również zwrócić uwagę na okazje oferowane przez linie lotnicze w postaci voucherów, kuponów rabatowych czy nawet kart lojalnościowych.

Szukanie naprawdę tanich lotów wymaga czasu, ale jest opłacalne. Przy odrobinie cierpliwości i poświęconego czasu można całkiem sporo zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here