Dla wielu osób turystyka piesza czy wyjazd na łono natury to najbardziej ulubiony sposób spędzania czasu wolnego i najlepsza metoda na naładowanie akumulatorów energią potrzebną po powrocie do pracy. Jako że w trakcie takich wyprawy turysta jest skazany tylko na siebie i na to, co ma przy sobie, warto dobrze przemyśleć, co zabrać, aby później nie zabrakło bardzo istotnej rzeczy. Lista najbardziej niezbędnych sprzętów nie jest długa.

Sztućce i przybory do gotowania i jedzenia

Tego typu rzeczy dostępne są w formie niezbędnika turystycznego. W skład wchodzi zazwyczaj spork (połączenie łyżki, widelca, a często też noża), naczynia do gotowania i jedzenia, kubki, a czasem nawet deska do krojenia. Zestawy takie mogą być wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych, gdy służą tylko do jedzenia.

Mapa papierowa

Na odludziu nie wszędzie jest zasięg sieci komórkowej, o internecie nie wspominając, więc nie wszędzie sprawdzi się smartfon z GPS-em. Ponadto mogą zawieść baterie. Wówczas turystyczna mapa papierowa sprawdzi się najlepiej. Ponadto, przydatny może się okazać kompas.

Apteczka

O przydatności tego sprzętu nie trzeba przekonywać. Mozę się przydać w każdej chwili. Musi zawierać wszelkie najniezbędniejsze materiały opatrunkowe.

Termos

Ciepły napój może się okazać zbawienny podczas załamania pogody, zgubienia drogi czy po prostu zmarznięcia.

Odzież

Warto zainwestować w odzież specjalnie przeznaczoną do potrzeb turystyki. Szczególnie ważna jest kurtka – wodoodporna, wiatroodporna, ale jednocześnie oddychająca. Ważne są też ubrania zakładane na kończyny, czyli skarpety i rękawice, a także czapka.

Namiot i śpiwór

Namiot musi być odpowiednio dopasowany do liczby osób, a jednocześnie jak najlżejszy, szczególnie w trakcie wypraw pieszych. I oczywiście dostosowany do warunków terenowych i pogodowych. Śpiwór musi być odpowiednio ciepły, a przy tym kompaktowych wymiarów.

Inne narzędzia

Warto pamiętać o latarce, najlepiej na baterie, a nie ładowanej z gniazdka, gdy nie będzie dostępu do sieci elektrycznej. Przyda się także narzędzie multitool będące połączeniem wielu narzędzi lub chociaż scyzoryk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here