Bułgaria w czasach PRL-u była dla Polaków największą turystyczną atrakcja, do której można było w miarę bezproblemowo się wybrać. Tamtejsze kurorty, Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, oferowały atrakcje z innego świata, tak różnego od tego, co Polacy znali na co dzień. Po zmianie ustroju Polacy zyskali możliwość podróżowania po całym świecie, z czego skwapliwie skorzystali. Tym samym Bułgaria poszła nieco w zapomnienie. Nie stanowiła już takiej atrakcji.

Jednakże bułgarskie kurorty również przeszły modernizację i dziś oferują znacznie lepsze warunki, niż kiedyś. Ciepły klimat Morza Czarnego nie odbiega od warunków, jakie panują nad Morzem Śródziemnym i bułgarskie kurorty znów stały się modne. Za niewygórowaną cenę turyści otrzymują bardzo wysokiej jakości obsługę. Plaże Bułgarii znów są pełne Polaków.

Złote Piaski

To jeden z dwóch najbardziej popularnych kurortów. Jest też najstarszym kurortem. Ze względu na warunki naturalne panują tu specyficzne warunki. Plaże oddzielone są od lądu lasami i dlatego krócej padają na nie promienie słoneczne, a tym samym jest nieco chłodniej.

Poza pięknymi plażami i ciepłą wodą, atrakcją tego kurortu są liczne lokale rozrywkowe: dyskoteki i kluby nocne. W Złotych Piaskach życie tętni do białego rana. Jest to więc miejsce idealne dla osób lubiących życie nocne.

Słoneczny Brzeg

Uważany za bardziej modny obecnie kurort bułgarski. Chętnie jest wybierany również przez turystów z Europy Zachodniej, Niemców czy Holendrów, dlatego ceny są nieco wyższe, niż w Złotych Piaskach. Kurort ten ma też nowszą infrastrukturę.

Poza słonecznymi plażami, gdzie można złapać piękną opaleniznę, nie brakuje tam innych atrakcji. W pobliżu znajduje się średniowieczne miasto Nesebyr, niezwykle atrakcyjne turystycznie. Ponadto ze Słonecznego Brzegu organizowane są wycieczki do atrakcji turystycznych w Turcji, w tym do Istambułu. Mogą być jedno- lub dwudniowe.

W Słonecznym Brzegu nie brakuje też atrakcji dla dzieci, z aqua parkami na czele. Jest to więc kurort idealny dla rodzin z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here