Wakacje w Gdańsku to marzenie wielu osób, które dotychczas nie miały okazji zwiedzić północy Polski. To niezapomniana przygoda, piękne widoki i świeże powietrze. Fani sportów wodnych mogą czerpać pełną piersią najlepsze atrakcje, jakie oferuje ten rejon. A z serwisem PrzyMorzu.pl znalezienie idealnego noclegu nigdy nie było tak proste.

Wakacje w Gdańsku

Wszyscy kochają Gdańsk za jego unikatową architekturę oraz bliskość morza. Gdańsk zaliczany jest do jednych z najstarszych polskich miast o ponad tysiącletniej tradycji. Ciężko zaznać tu nudy, ponieważ miejsce to oferuje wiele pięknych zabytków, owianych długą historią kraju i świata. Co więcej to właśnie tu powstała słynna Solidarność. Wszyscy, którzy przybywają na wakacje do Gdańska zwykle jako pierwszy obowiązkowy punkt zwiedzania biorą Muzeum Bursztynu, gdyż Gdańsk nazywany jest światową stolicą bursztynu. To właśnie tu co roku odbywają się największe na świecie targi bursztynu, które przyciągają do Gdańska sprzedawców z całego świata.

Fontanna Neptuna w Gdańsku

Wypoczynek nad morzem w Gdańsku zobowiązuje do odwiedzenia Fontanny Neptuna, która została umiejscowiona w reprezentacyjnej części miasta i od 1633 roku stanowi źródło pięknych legend. Fontanna Neptuna to też raj dla fotografów, ponieważ z każdego miejsca inaczej się ona prezentuje, zaś na zdjęciach tryskająca woda doskonale załamuje światło. Wszyscy zwiedzający Gdańsk obowiązkowo muszą udać się do ratusza głównego miasta. który uważany jest za jeden z bardziej charakterystycznych budynków tego regionu, zaś jego najstarsze fragmenty pochodzą z XIV wieku. Opuszczając zabytkowy ratusz warto też zwrócić uwagę na niepoprawny herbie miasta, które znajduje się nad portalem. Z pomylonym herbem związanych jest wiele, do dziś powtarzanych legend i opowieści.

Droga królewska

Niezwykle okazała i ciekawa jest też ulica Długa i Długi Targ, które wspólnie określane są Drogą Królewską. To właśnie te ulice zamieszkiwane były przez najbardziej wpływowych i bogatych mieszkańców miasta, a wszystko to znalazło odzwierciedlenie w pięknych kamienicach, z których każda ma swoją niezwykle ciekawą historię i inny wygląd. Centrum miasta jest niezwykle różnorodny co doceni każdy odwiedzający.

Gdańsk w kilka dni

Mnogość ciekawych miejsc w Gdańsku, a także bliskość morza sprawiają, że by w pełni poznać to miasto koniecznie trzeba w nim spędzić kilka dni. Nie trzeba się jednak martwić, bo miasto to ma bardzo rozbudowaną bazę noclegową, zaś wyszukiwanie dogodnych lokalizacji i pokoi lub apartamentów spełniających wymagania, można ułatwić z serwisem PrzyMorzu.pl. Gdy planujemy wycieczkę do trójmiasta z wyprzedzeniem nie musimy martwić się o noclegi w Gdańsku, ponieważ ogrom doskonałych ofert noclegów sprawia, że miejsca starczy dla wszystkich odwiedzających to piękne miasto. Szybko i bezproblemowo można zabukować noclegi przez serwis przymorzu.pl, który jest bardzo łatwy w obsłudze – nawet dla starszych osób. Dzięki przymorzu.pl możemy dostosować każdy nocleg do indywidualnych wymagań. Co więcej. serwis oferuje najbardziej popularne miejsce noclegowe w danej kategorii (apartamenty, pojedyncze pokoje, domki czy wille).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here