Póki pogoda dopisuje, cały czas wiele osób planuje jesienne wypady, czy to na weekend, czy na jeszcze kilka dni dłużej. Wszystkich tych, którzy cały czas poszukują idealnego kierunku podróży, zachęcamy do odwiedzenia Karpacza i Karkonoszy. Czeka nas tam naprawdę wiele atrakcji, z których być może nie wszyscy zdają sobie sprawę. Dlatego właśnie postanowiliśmy je Wam przybliżyć!

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wiele osób planuje takie wycieczki jako wyjazdy rodzinne, dlatego też przedstawimy atrakcje dla dorosłych, jak i również stricte dla dzieci.

Góry

Zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest oczywiście wyjście na Śnieżkę. To najwyższy szczyt Sudetów, który sięga 1602 m.n.p.m. Na jej szczycie znajduje się Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczny, kaplica św. Wawrzyńca oraz nieczynne już schronisko, które jednak w obecnej chwili okazuje się idealnym punktem widokowy! Piękna, jesienna sceneria, to kolejny argument za tym, aby zdecydować się na zdobycie tego szczytu.

To jednak nie wszystko, co ma nam do zaproponowania ta jakże urokliwa okolica. Każdy, kto chce się nacieszyć jej pięknem, zwłaszcza jesienią, powinien również odwiedzić Kocioł Małego Stawu. Miejsce to, wraz z okolicznymi szlakami oraz jeziorem, przez wielu turystów uważane jest za jedno z najpiękniejszych w całych Karkonoszach.

Kolejnym miejscem docenianym przez wielu odwiedzających jest dziki wodospad, znajdujący się w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego. Warte odwiedzenia są również Krucze Skały, które są najbardziej popularne wśród wielbicieli wspinaczek.

Architektura

Każdy, kto chciałby zobaczyć jednak coś więcej, niż tylko piękno natury, również znajdzie w Karpaczu i jego okolicach coś dla siebie. Chociaż samo miasto jest miejscem niezwykle urokliwym, to na pewno na dodatkową uwagę zasługuje chociażby Chata na Głowie. To budynek, który wraz z całym swoim wyposażeniem został odwrócony dachem do dołu. Miejsce można oczywiście odwiedzić w środku, co jest bardzo powszechną praktyką wśród osób przyjezdnych.

Kolejnym miejscem bardzo popularnym wśród turystów jest Świątynia Wang. Została ona wybudowana w XII wieku w… Norwegii! Cóż więc robi w Karpaczu? Trafiła tutaj dzięki hrabiemu von Redena. Warto podkreślić, że spora cześć jej elementów jest oryginalna!

Atrakcje dla dzieci

W Karpaczu każda rodzina z dziećmi znajdzie ogrom atrakcji dla swoich pociech. Jedną z nich na pewno jest interaktywna wystawa klocków Lego. To miejsce, które nie tylko zachwyca swoim rozmachem, ale również uczy i rozwija. Trzeba podkreślić, że znajduje się na niej makieta wspomnianej wcześniej Świątyni Wang oraz licznych okolic Karpacza. Każdy, kto będzie zainteresowany rozrywkami tego typu, powinien również odwiedzić park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. To miejsce, gdzie z olbrzymią dbałością o szczegóły zostały przedstawione właśnie najważniejsze zabytki tego regionu.

Dla wszystkich aktywnych dzieci również znajdzie się tutaj ogrom atrakcji. Park Linowy Tarzan, Alpine Coster (czyli letni tor saneczkowy) czy park Wody Tropikana – to tylko część z nich. Dodatkowo, zdecydowanie godne uwagi jest również Western City. Jesteśmy przekonani, że każdy chłopiec, który kiedyś chciał zostać kowbojem, będzie nim zachwycony!

Nocleg

Atrakcje to jednak nie wszystko, podczas podróży kluczowym aspektem jest miejsce, gdzie będziemy nocować. Z tego miejsca chcielibyśmy gorąco polecić Leśny Dwór, pensjonat w Karpaczu, który istniej od 1860 roku. Znajdziemy w nim nie tylko dogodne ceny, ale również komfortowe warunki czy doskonałą restaurację.

Warto podkreślić, że goście Leśnego Dworu otrzymują liczne zniżki na atrakcje, o których wspominaliśmy. Sięgają one nawet 50%! Dzięki temu wszyscy goście będą mogli pozwolić sobie na zacznie większą ich liczbę lub po prostu oszczędzą sporą gotówkę.

Jest to miejsce tym bardziej godne zainteresowania, że obecnie możemy skorzystać u nich z promocji, gdzie w cenie czterech noclegów ze śniadaniami otrzymamy ich aż pięć! To idealna okazja na to, żeby odwiedzić tę okolicę na kilka dni. Wszystkich zainteresowanych oczywiście zapraszamy na ich stronę internetową – www.lesnydwor.karpacz.pl. Tymczasem życzymy Wam samych udanych wyjazdów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here