Przed wyjazdem do każdego egzotycznego kraju o zupełnie innej kulturze, warto co nie co się o nim dowiedzieć. Doskonałym rozwiązaniem będą poradniki czy relacje innych osób z tego typu podróży.

Koniecznie trzeba się dowiedzieć jakiej pogody się spodziewać po odmiennym klimaciew danej porze roku. Bardzo często jest tak, że w egzotycznych krajach wtedy kiedy w Polsce jest ciepło, tam występuje pora deszczowa. Warto też wcześniej poczytać o kulturze danego kraju, formalnościach i oczywiście o tym co warto zobaczyć – czyli o tej najprzyjemniejszej części 🙂

Kiedy najlepiej udać się w podróż na Sri Lankę?

Najlepszy czas na podróż na Sri Lankę to okres od grudnia do sierpnia. Wtedy panuje tam pora sucha czyli czas gdy temperatury będą najlepsze jeżeli chodzi o zwiedzanie. Północne i wschodnie rejony Sri Lanki warto odwiedzić między lutym a sierpniem. Natomiast południowe, zachodnie wybrzeże oraz centrum najlepiej odwiedzić w okresie grudzień-marzec. Właśnie wtedy temperatura tam jest najprzyjemniejsza sezon turystyczny

Co warto zobaczyć będąc na Sri Lance?

Sri Lankę można podzielić na kilka nazwijmy to rejonów, gdzie każdy oferuje tak naprawdę inny klimat i inne formy relaksu czy zwiedzania. Wschodnie wybrzeże Sri Lanki na pewno wyróżnia jego dziki i dziewiczy charakter. W tym zakątku znajdziecie najpiękniejsze plaże Nilaveli. Również na wschodzie kraju czeka na was malownicza zatoka Passikudah i wcale nie jest paskudna co sugeruje skojarzenie z polskim słowem! Zatoka ta chroniona jest przez przepiękną rafę koralową, która niejako ochrania i zapewnia spokój osobom przebywającym w tym miejscu. Podobno rafa ta jest jedną z najciekawszych na Sri Lance.

Południowe wybrzeże na pewno wyróżnia piękno i niezwykły charakter tutejszej przyrody. Plaża Rekawa Beach to miejsce występowania pięciu z siedmiu wszystkich gatunków żółwi morskich. Warto również będąc na południu skorzystać z uroków plażowania na jednej z najbardziej urokliwych plaż Cejlonu w miejscowości Mirissa. To niezaprzeczalny raj dla surferów oraz miłośników przepysznej kuchni – w szczególności świeżych owoców morza!

Zachodnie wybrzeże to jakby zaprzeczenie dwóch poprzednich części Sri Lanki. W tej części znajduje się port lotniczy i właśnie ten rejon jest najbardziej rozwiniętą i zaludnioną cześcia wyspy. Warto tutaj zobaczyć kolonialne miasto Nogombo oraz posąg leżacego Buddy w świątyni Angurukaramullam który mierzy 6 metrów długości!

Koniecznie odwiedź Dambulla, Male oraz Kandy!

Nieodzownym elementem podróży na Sri Lankę powinny być jaskinie w Dambulla, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Male warto wybrać się do ogrodu przypraw, w którym dowiemy się jak i gdzie rośnie cynamon, kardamon oraz pieprz. Warto również udać się na wyprawę do fabryki batiku, gdzie możecie na własne oczy zobaczyć w jaki sposób na tkaninach wytwarza się wzory. Kandy, które było dawną stolica Sri Lanki również jest miejscem, którego nie warto pomijać układając plan podróży. Jest to miasto pełne barw i niezwykłej energii. Znajdziemy tu nieliczoną ilość obiektów świątynnych i klasztorów, które nadają Kandy mistycznego charakteru.

Wizyta na górze Sigirya oraz w Habaranie

Kiedy po długiej wędrówce znajdziesz się na szczycie góry Sigirya, nagrodą będzie niezapomniany, przepiękny widok na całą okolicę. Warto zostać tu nieco dłużej i delektować się krajobrazem. Gdy już trochę odpoczniecie na szycie, polecamy wybrać się do nieco głośniejszego zakątka Sri Lanki – Habarany. Jest to prowincja, która zapewni Wam niezwykłe zetknięcie się z kulturą i obyczajami tutejszej ludności. To własnie tutaj będziecie mogli skosztować i delektować się smakiem oryginalnej cejlońskiej herbaty!

Zobacz na własne oczy bajeczne plaże Tangalla!

Tangalla to królestwo plaż, które powinno Was zachęcić spokojem i ciszą – niezwykle trudno jest znaleźć plaże aż tak niedotknięte turystyką i skomercjalizowaniem. To raj dla miłośników wylegiwania się na złocistym piasku w cieniu palm oraz spacerów o wschodzie słońca. To również idealne miejsce na odpoczynek dla świeżo upieczonych nowożeńców – przemawia za tym niezmącony spokój tego miejsca i jego romantyczna sceneria. Gdy znudzi się nam leniuchowanie na plaży to warto przejść się do kolonialnego miasta Galle. Jest to niezwykle klimatyczne miasteczko, pełne romantycznych alejek, zabytkowych świątyń oraz kolonialnych budynków.

Peradeniya i Królewski Ogród Botaniczny oraz Nuwara Eliya!

W tym miejscu koniecznie trzeba zobaczyć wodospad Ramboda oraz wybrać się do Królewskich Ogrodów Botanicznych. To w nich będziecie mogli podziwiać przeróżne gatunku egzotycznej roślinności. I tutaj kolejny smaczek dla miłośników herbaty! Plantację oraz fabrykę tych magicznych i aromatycznych listków będziecie mogli zobaczyć w Nuwara Eliya!

http://planetescape.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here