Portugalia jest coraz częściej wybieranym kierunkiem podróży. Chętnie odwiedzają ten kraj zarówno ludzie młodzi, jak też rodziny z dziećmi i doświadczeni podróżnicy, poszukujący nowych wrażeń i lubią odkrywać wspaniałości świata. Wycieczka do Lizbony może być ciekawym doświadczeniem, przygodą życia, która pozostanie w Twojej pamięci na długie lata.

Odpoczynek na Rossio

Pierwsza wycieczka do Lizbony nie może się zacząć nigdzie indziej jak na placu Rossio. Zdjęcie przy fontannie wśród gołębi to obowiązkowy punkt w planie zwiedzania Lizbony. Stąd również zobaczysz Elevador de Santa Justa i położony na wzgórzu Castelo de São Jorge.

Lampka wina nad rzeką Tejo

Tejo to najdłuższa rzeka w Portugalii. Spacer jej brzegiem o wschodzie lub zachodzie słońca jest niesamowitym przeżyciem. Warto zatrzymać się tu na dłużej, napić lampki wina i rozkoszować się nie tylko jego smakiem, ale też fantastycznym widokiem.

Spacer uliczkami Alfamy

Dzielnica Alfama jest najpopularniejszą w tym mieście. Wycieczka do Lizbony bez spaceru malowniczymi uliczkami jest jak wizyta w Warszawie bez jednego wieczoru spędzonego na Starym Rynku. Uliczki tworzą labirynt, w którym nie tylko można, ale warto się zgubić i podążać za głosem serca.

Przejażdżka lizbońskim tramwajem

Koniecznie numerem 28! Wycieczka po Lizbonie starym żółtym tramwajem pozwoli Ci wczuć się w klimat tego miasta. Jego trasa biegnie przez najważniejsze miejsca w mieście, co zachęca turystów do wyboru tej linii.

Chwila zadumy w katedrze Sé

Miejsce szczególne dla mieszkańców Lizbony. Najprawdopodobniej to w tym miejscu na świat przyszedł Św. Antonio. Budowę katedry Sé ukończono w 1150 roku, wielokrotnie była odbudowywana i restaurowana. Jest jednym z symboli Lizbony, natomiast jej architektura znacząco odbiega od tej charakterystycznej dla Portugalii.

Lunch w Solar dos Presuntos

W restauracji Solar dos Presuntos zawsze są tłumy, ale warto poczekać na wolny stolik i spróbować chociażby wyśmienitego homara, którym zachwycają się najwięksi koneserzy kuchni portugalskiej. Wycieczka do Lizbony to również wycieczka do krainy fantastycznych smaków wyjątkowej kuchni.

Słodka Ginjinha

Słodka nalewka z wiśni zasługuje na to, aby wznieść nią toast za niezapomnianą wycieczkę do Lizbony. Ginjinha na pewno rozbudzi pragnienie niejednego kieliszka prawdziwych łasuchów słodkich smaków.

Panorama miasta z Castelo São Jorge

Jeżeli poszukujesz miejsca, z którego zobaczysz Lizbonę z lotu ptaka, to koniecznie odwiedź zamek Sao Jorge położony na wzgórzu. Zachwycisz się widokiem miasta, które zobaczysz z innej perspektywy. Zdjęcie ze wzgórza to obowiązkowa pamiątka, którą należy przywieźć z podróży.

Popołudnie w Oceanarium de Lisboa

Będąc w Lizbonie, nie można przejść obok największego oceanarium w Europie. Cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Rekiny, tuńczyki i 25 tysięcy innych stworzeń zapraszają do swojego podwodnego świata.

Kolorowa Lizbona

Wycieczka do Lizbony musi być kolorowa, a wyjątkowych barw nabierze, jeżeli będziesz uczestniczyć w paradzie Marchas Populares. Odbywa się ona w czerwcu, dlatego to odpowiedni miesiąc na wycieczkę do Portugalii. Występy artystów reprezentujących różne dzielnice i kultury robią wrażenie. Jest to wydarzenie, które jeszcze mocniej pozwoli Ci poznać kulturę Lizbony.

Wycieczka do Lizbony to prawdziwa przygoda pełna smaków, kolorów i unikatowej architektury. Jeżeli chcesz zobaczyć jak najwięcej i oszczędzić sobie czasu na samodzielnej organizacji wakacji, to skorzystaj z oferty jednego z biur podróży. Ciekawą propozycje przygotowało Matimpex.pl, która jest dedykowana zarówno dla miłośników błogiego odpoczynku, jak też aktywnego zwiedzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here