Górskie trasy przyciągają wielu miłośników natury. Jednak te są dość wymagające, dlatego konieczne okazuje się zaopatrzenie w jakościowe i solidne buty podejściowe. Z tych korzystamy nie tylko na wycieczkach, mają one również szersze zastosowanie. Nie są to też typowe buty trekkingowe, ponieważ część z nich nie sięga za kostkę. Umożliwiają one wspinanie się i pokonywanie szlaków typowo górskich. Przykładem mogą być choćby buty Salomon, które w swojej ofercie posiadają mnóstwo modeli obuwia podejściowego.

Podejściówki, czyli co?

Dzięki rozwojowi technologii możliwe było wyprodukowanie butów zapewniających bezpieczeństwo na szlakach, przy jednoczesnej zmianie ich wyglądu. Buty, których cholewka jest wyższa i osłania kostkę to nie jedyny wybór. Podejściówki są i funkcjonalne i lekkie, dające dużo komfortu podczas użytkowania. Wspomniane już buty Salomon, z których korzystać można i na trasie i równie dobrze w mieście spełniają podstawowe kryteria obuwia podejściowego. Wiele interesujących przykładów znaleźć można tu: https://sklepsportowy.net.pl/pol_m_BUTY-SALOMON_Trekking-Hiking-9475.html.

Buty dla wymagających

Dużą zaletą podejściówek jest ich subtelność. Buty nie ważą dużo, są smukłe, a więc nie sprawiają dodatkowego obciążenia. Nie musimy też już nadto zamartwiać się przetarciami i odciskami powstałymi na stopach. Buty te odpowiednio chronią stopy, zapewniając nam bezpieczeństwo. Warto też wspomnieć, że nie zajmują one wiele miejsca, dlatego też bez problemu włożyć je można do plecaka.

Skąd pomysł?

Buty Salomon, jak i inne sportowe marki zajęły się produkcją obuwia podejściowego głównie mając na myśli dobro wspinaczy. Ci niejednokrotnie na swoje treningi udawali się na wyższe partie gór. Trasy pokonywali w ciężkich, trekkingowych butach. Gdy jednak dochodziło do samego wspinania się, trekkingi okazywały się niewygodne, zbyt toporne i obszerne. Dzięki nim pokonać można wiele przeszkód, jednak podczas samego wspinania się były nieodpowiednie.

Stąd właśnie narodził się pomysł na stworzenie podejściówek. Przeglądając ofertę butów Salomon natrafimy i na typowe trekkingi i na obuwie podejściowe. Taka możliwość jest ceniona nie tylko przez wspinaczy, ale także osoby, które wolą pokonywać szlaki w lekkich, bardziej wygodnych butach. Te posiadają specjalne amortyzatory, głównie pod piętą, przy palcach zazwyczaj znajdują się dodatkowe zabezpieczenia. Podeszwa także jest właściwie wykonana, zapewnia przyczepność do podłoża i nie jest aż tak sztywna, zgina się z dużą łatwością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here