Lubisz aktywnie spędzać czas wolny i nie usiedzisz długo w jednym miejscu? A może szukasz oryginalnego pomysłu na weekendowe wyjazdy, na krótkie wypady, które pozwolą przełamać monotonię szarych, jesiennych dni? Jest wiele kierunków godnych polecenia, dających różnorodne możliwości odpoczynku, a jednym z nich jest niewątpliwie Skandynawia, gdzie wśród dziewiczych niemalże krajobrazów można poczuć smak prawdziwej przygody. Ciekawą ofertę znajdziesz na przykład tutaj https://www.stenaline.pl/wycieczki/dla-aktywnych. Do Skandynawii jest przecież z Polski bliżej niż w Alpy, więc jest to świetny kierunek dla narciarzy, którzy czas zaoszczędzony na znacznie krótszej podróży mogą przeznaczyć na szusowanie po pięknie przygotowanych skandynawskich stokach. Skandynawia jest wciąż mało popularna, dlatego nie ma tam olbrzymich tłumów, każdy może poczuć się tam wyjątkowo. Rejsy z Polski są dodatkowo szybkie i komfortowe, a słodki wypoczynek zaczyna się już od momentu wejścia na pokład.

Narty w Szwecji to niemalże sport narodowy, znajdziemy tam świetnie przygotowane trasy zjazdowe dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Są tam również liczne szkółki narciarskie, więc początkujący narciarze nie pozostaną bez profesjonalnej opieki. Być może właśnie Skandynawia i jej świetnie przygotowana oferta turystyczna pozwoli im na dobre zakochać się w białym szaleństwie. Do dyspozycji turystów są też niezliczone kilometry pięknie położonych wśród lasów tras przeznaczonych dla miłośników narciarstwa biegowego i nordic walkingu. Nie bez znaczenia jest również to, że wybierając się do Skandynawii zimą mamy gwarancję pięknej, zimowej pogody. Tam zawsze można liczyć na kojący widok skrzącego się w słońcu i mieniącego kryształkami, nieskazitelnie białego śniegu. Zima w Skandynawii jest długa i piękna, pozbawiona smutnego widoku pośniegowego błota i roztopów. Wyjazd do Skandynawii jest gwarancją dobrze spędzonego urlopu i świetnego, aktywnego wypoczynku.

Poznaj bliżej ten wciąż jeszcze nieodkryty raj i wyrusz w rejs promem do Szwecji

Skandynawia dla aktywnych ludzi to istny raj na ziemi, oferujący w piękne krajobrazy, monumentalne piękno surowych gór, nieskazitelnie czyste niebo i bezkresne tereny pokryte czystym śniegiem. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Można spędzić cały dzień szusując radośnie na ośnieżonym stoku, ale można także zamienić narty zjazdowe na biegówki lub kijki do nordic walkingu i udać się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Już sam rejs do Szwecji na pokładzie promu jest niezwykłą przygodą, podczas której można zawrzeć nowe znajomości z pozytywnie zakręconymi ludźmi, które być może przetrwają dłużej i będą początkiem pięknych przyjaźni.

Po aktywnym dniu na stoku warto udać się na zwiedzanie urokliwych szwedzkich miasteczek, które oferują wiele niespodzianek. Miłośnicy szwedzkich kryminałów poczują się tu jak przysłowiowa ryba w wodzie i z pewnością odnajdą specyficzny klimat tak pięknie opisany w książkach na przykład przez Jo Nesbo. Śmiałkowie, którym niestraszne ekstremalnie niskie temperatury mogą spróbować morsowania w lodowatych wodach Bałtyku. Od stuleci uważa się, że zimowe kąpiele w morzu są niezwykle dobre dla naszego zdrowia i wpływają pozytywnie na naszą odporność.

Ucieczka od zimy? Nie tym razem.

Zimą wiele osób marzy o ciepłych krajach, o drinkach z palemką przy hotelowym basenie. Jednakże osoby aktywne i ciekawe przygód długo w takiej scenerii nie wytrzymają. Tej zimy bądź wyjątkowy, nie podążaj utartym szlakiem za tłumem próbującym ładować akumulatory w dalekiej Azji. Postaw na oryginalność i poznaj prawdziwą zimę wśród lodowych krajobrazów północy. Przekonasz się, że bezkres śniegu i lodowate morze przynoszą niezwykłe ukojenie i dają mnóstwo energii. To właśnie wśród surowych północnych fiordów można się wyciszyć i odpocząć z dala od tłumów. To tutaj można wsłuchać się w siebie i na własnej skórze poczuć na czym polega szwedzka filozofia życia lagom, skupiona na zasadzie umiaru i złotego środka. Warto wdrożyć w życie tę koncepcję, która zwraca uwagę na znalezienie własnego tempa życia, bez oglądania się na narzucone z zewnątrz ideały.

Skandynawia ma wiele do zaoferowania, zarówno osobom niezwykle aktywnym, ceniącym odpoczynek na świeżym powietrzu, jak i ludziom, którzy lubią nieśpieszne zwiedzanie i odkrywanie lokalnych kolorytów. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, pozostające nadal poza głównym nurtem turystycznych trendów, a szkoda, bo naprawdę warto tu bywać.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here