W Afryce południowo-zachodniej znajduje się kraj będący popularnym kierunkiem turystycznym także dla Polaków – Maroko. Zachwyca pięknymi zabytkami, m.in. w Marrakeszu, Casablance i Rabacie, a także szerokimi piaszczystymi plażami, nad Oceanem Atlantyckim. Co jest szczególnego w Maroku i dlaczego warto się tam wybrać?

Co zobaczyć?

Celem większości wyjazdów stricte turystycznych do Maroka jest kurort nad Oceanem Atlantyckim, o nazwie Agadir. Świetne hotele i bardzo szeroka, piaszczysta plaża sprawiają, że można tu błogo wypoczywać od kwietnia do października. Agadir stanowi bazę wypadową do zwiedzania ciekawych zabytków Maroka, które są unikalne. Stanowią świadectwo islamskich arcydzieł rzymskich (ruiny) i średniowiecznych. Starożytne grobowce wśród wzgórz w głębi kraju, czy zachwycające meczety w miejscowościach nadmorskich to tylko jedne z atrakcji Maroka.

Kraj ten jest wielobarwny, łączący kulturę arabską, z europejską. Można poczuć jego niepowtarzalną, egzotyczną atmosferę na targach – sukach, z których największe i najsłynniejsze znajdują się w Marrakeszu i Fezie.

Kiedy jechać do Maroka?

Wybierając ofertę Maroko last minute należy wiedzieć, w jakim okresie w roku najlepiej się tam wybrać. Z uwagi na fakt, że kraj ten leży w dwóch strefach klimatycznych, inne będą terminy, w których pogoda sprzyja turystom – zarówno w zakresie wypoczynku na plaży, jak i zwiedzania największych atrakcji turystycznych.

Wzdłuż wybrzeża, także w Agadirze, dokąd najczęściej jeżdżą polscy turyści, panuje klimat podzwrotnikowy (subtropikalny) typu śródziemnomorskiego. Można więc poczuć się tu jak na plażach Grecji czy Hiszpanii. Bliskość gór powoduje, że na wybrzeżu jest wilgotno, a pogoda nie jest uciążliwa dla przyjezdnych. Najcieplej w Maroku jest w lipcu i sierpniu, kiedy temperatury dochodzą w cieniu do 27 stopni Celsjusza.

W głębi kraju jest chłodniej i bardziej sucho. Ciekawostką stanowi to, że w Atlasie Wysokim zimą występują opady śniegu, niekiedy bardzo obfite, a pokrywa śnieżna utrzymuje się nawet przez 6 miesięcy w roku. Są tu także stoki narciarskie z wyciągami. Być może Maroko Last Minute w styczniu  to dobry pomysł dla osób uprawiających sporty zimowe w ekstremalnych warunkach. Zobacz więcej na https://www.wycieczka.pl/przewodnik/maroko.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here