Z czego słynie Indonezja? Z najcudowniejszych na świecie mistycznych świątyń, ogromnych, zielonych tarasów ryżowych, dymiących wulkanów, po których bezkarnie można się wspinać czy z przebogatej fauny i flory. W tych regionach nie brakuje wspaniałych miejsc na idealny, spokojny odpoczynek oraz wielu zabytków, które koniecznie muszą znaleźć się w planie podróży. Indonezja to prawdziwe kulturowe i historyczne bogactwo, kolorowy świat, który za każdym razem zaskakuje czymś niezwykłym. Planując taką podróż należy zastanowić się, co tak naprawdę najbardziej chcielibyśmy zobaczyć, dlatego z pomocą przychodzą specjaliści od wakacji szytych na miarę.

Wśród miejsc, które poleca Planet Escape znalazły się m.in. Sumatra, Pulau Weh, Bali, Lomboku, Jawa, Komodo i wiele innych. Indonezja słynie również z wielu mniejszych i większych wysp, na których można znaleźć dzikie, rajskie plaże i beztrosko wylegiwać się na nich łapiąc cudowne, gorące promienie słoneczne. Wykupując wakacje w biurze Planet Escape klienci mają możliwość dopasowania oferty do swoich potrzeb i oczekiwań. Specjalista, który doskonale zna specyfikę Indonezji, proponuje i doradza, co warto zobaczyć i jak najlepiej spędzić ten czas, ale tak naprawdę ostateczny kształt pakietu zatwierdza osoba kupująca wczasy. Biuro zapewnia przelot najlepszymi liniami, odpowiedni transport pomiędzy zaplanowanymi atrakcjami już na miejscu, sprawdzone noclegi w uroczych, klimatycznych miejscach oraz rozrywki dobrane w porozumieniu z klientem. Dokładne informacje dotyczące stworzenia idealnych wakacji oraz podstawowe informacje o danym kraju, można znaleźć na stronie firmy, pod adresem http://planetescape.pl.

Kiedy najlepiej odwiedzić Indonezję?

W Indonezji rozróżniamy dwie pory roku suchą i deszczową. O takim podziale decydują dwa występujące w tym regionie monsuny. Od kwietnia do października można cieszyć się najlepszą pogodą. Panują wówczas najwyższe temperatury, opady deszczu są zdecydowanie znikome, a jeśli już występują to jedynie kilka godzin dziennie. Zimniejsze dni zaczynają się w listopadzie, a kończą w marcu – jest to pora deszczowa, gdzie częściej pojawiają się deszcze, a temperatury są nieco niższe. Nie jest to jednak pogoda przypominająca polską zimę, a raczej początek polskiego lata. Tak naprawdę nawet w grudniu można tutaj dobrze się opalić, wypoczywając na rozgrzanych piaskach plaż. Średnia temperatur w ciągu roku na terenach nizinnych to ok. 26 stopni Celsjusza, natomiast w partiach gór to ok. 18 stopni. Z obserwacji wynika, że najemnej przychylne warunki do wypoczynku panują tam w styczniu i w lutym, ale śmiało można odwiedzić ten kraj o każdej porze roku. Może nie wszyscy dobrze znoszą upały.

Indonezja – królestwo cudownych wysp.

Indonezja to około 17 tysięcy wysp, z których 6 tysięcy jest obecnie zamieszkana przez tamtejszą ludność. Już sam ten fakt świadczy o różnorodności kulturowej tego miejsca. Kraj próbuje utrzymywać spójność nie tylko wyznaniową, ale również językową, nad czym czuwa rząd, jednak nie da się tutaj nie zauważyć, a przede wszystkim nie usłyszeć licznych grup etnicznych, które żyją według swojej tradycji i rozmawiają we własnym dialekcie. Może właśnie dlatego jest tutaj tak ciekawie i barwnie. Wybierając, które wyspy chcemy odwiedzić, można kierować się zabytkami, rodzajem plaż, formą terenu np. jeśli chcielibyśmy pospacerować po zboczach wulkanu. Każdą wątpliwości co do wyboru miejsca można skonsultować ze specjalistą Planet Escape, który sam już kiedyś odwiedził te miejsca. Tereny Indonezji porośnięte są w dużym stopniu lasami równikowymi, ale nie tylko. Występują tam również sawanny i lasy namorzynowe. Śmiało można powiedzieć, że kraj ten to prawdzie królestwo egzotycznych roślin, ale również i zwierząt. Na każdej wyspie można spotkać nietypowe okazy, np. smoka z Komodo, czyli największą jaszczurkę na świecie. Jest ona tak wyjątkowa, że można ją podziwiać tylko w tym jednym miejscu na świecie.

Zabytki, kultura i religia.

Zabytki, które można podziwiać w Indonezji, są w większości powiązane z wyznawaną w danym regionie religią. Świetle prawa religie uznane na tym terytorium to przede wszystkim islam, ale również hinduizm, buddyzm, protestantyzm i w niewielkim odsetku katolicyzm. W wielu miejscach można zwiedzić piękne, mistyczne świątynie, miejsca modlitw wyznawców hinduizmu czy buddyzmu. Zwyczaje i obrządki tamtejszej ludności również mogą stać się same w sobie celem podróży. Planet Escape poleca zamieszkania przez chwilę w typowo balijskim domostwie. To także możliwość poznania obrządków składania ofiar tamtejszym bożkom.

Bali pełne niesamowitych atrakcji i krajobrazów.

Bali to jedne z najczęściej wybieranych kierunków na egzotyczne wczasy. To miejsce nazywane jest również Wyspą Bogów, ponieważ mieszkańcy czczą przeróżne bóstwa, składając im obfite ofiary, gorliwie modląc się o pomyślność i zdrowie. Można zwiedzić wiele świątyń. Jedną z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych jest Tirta Empul, miejsce modłów wyznawców hinduizmu. Panuje tutaj cudowna, magiczna atmosfera, którą nie sposób opisać. Ponadto będąc na Bali, można wybrać się na tarasy ryżowe Iseh oraz wyruszyć na safari. Bardzo zachęcająca jest opcja zwiedzenia plantacji kawy, z możliwością skosztowania prawdziwej Kopi Luwak. W Ubud stolicy Bali można skosztować przepysznych balijskich potraw serwowanych w uroczych, klimatycznych restauracjach. Dla osób kochających relaks i lenistwo najlepszą ofertę bardzo tanich Spa można znaleźć właśnie na Bali. Jedną z chętniej wybieranych atrakcji jest trekking po zboczach Wulkanu Batur. Zachwyt widokami zagwarantowany!

Nietypowe atrakcje od Planet Escape.

Firma zaopatrzyła swoją ofertę również o zupełnie niespotykane w innych biurach atrakcje. Klienci mogą skusić się np. na naukę gotowania indonezyjskich specjałów przez Panią Manggu lub jej synową, naukę wyrobu oleju kokosowego, trekking po polach ryżowych z przewodnikiem, naukę tradycyjnego przygotowywania i składania darów, możliwość wyjścia na pobliski lokalny wiejski targ, domowe obiadokolację w ogrodzie domostwa Państwa Manggu. Wszystko zależy tylko od chęci i upodobań klientów.

Tania kuchnia, dostępna wszędzie.

Jedzenie to jeden z elementów kultury indonezyjskiej. Dodatkowo co często zadziwia turystów, jest ono bardzo tanie i ogólnodostępne. Liczne stragany, restauracje, bary itp. są co rusz na każdym rogu. Można więc próbować bez ograniczeń. Specjałem jest bez wątpienia babi guling, czyli młody świniak faszerowany imbirem, czosnkiem i chili. To tylko jedna propozycja, ale przepysznych specjałów jest tam zdecydowanie więcej. W Escape Booku wczasowicze znajdą opisy najlepszych punktów gastronomicznych oraz dań, których warto skosztować. W kuchni indonezyjskiej królują: kokos, orzeszki ziemne, chili, ryby, owoce morza, cukier palmowy i przyprawy. Dla wegetarian i weganów bardzo ciekawym może okazać się tradycyjny, indonezyjski produkt przypominający ser. Tempeh przygotowywany jest z ziaren soi i można skosztować go w wielu potrawach tamtejszej kuchni.

Indonezja to z pewnością miejsce, gdzie trudno o nudę, a każdy dzień gwarantuje pełną paletę barw, uśmiechy życzliwych ludzi oraz wiele atrakcji, które pozwolą aktywie spędzić wymarzony urlop. Każdą wycieczkę planowaną z Planet Escape można dopasować tak, aby ilość aktywności była odpowiednia do oczekiwań, a czas spędzony na odpoczynku i wygrzewaniu się na śnieżnobiałych rajskich plażach, było odpowiednio długi i pozwolił naładować akumulatory na 100%.

wakacje w Indonezji z Planetescape

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here