Ochroniarz bardzo często kojarzony jest osobą w średnim wieku, która pilnuje porządku w centrum handlowym czy kwiat dyskoteką. Kojarzy się on również wysportowanym mięśniakiem ubranym na czarno, którego można szukać w towarzystwie osób rozpoznawalnych. Jak naprawdę wygląda praca takich ludzi? Jakie predyspozycje zawodowe należy mieć do takiej pracy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-jako-ochroniarz-sprobuj-swoich-sil-w-ochronie/

Jakie predyspozycje zawodowe wynikają z pracy jako ochroniarz?

Praca w ochronie jest to bardzo specyficzne zajęcie. Nie każdy może podjąć się takiemu wyzwaniu. Aby to zrobić, musimy spełnić określone predyspozycje zarówno fizyczne jak i psychiczne. Fizycznie musimy mieć oczywiście dobrą kondycję, zdrowia, dobry refleks oraz najlepszego znajomości sztuk walki czy obsługi broni. Dodatkowo musimy być też osobami odpornymi na silny stres, w zdaniu nie działać pod presją czasu oraz okoliczności. Musimy też być osobami myślącym i szybko i analitycznie, które potrafią przewidywać zagrożenia oraz w miarę szybko reagować. Praca ochroniarza jest to nie tylko zajęcie dla prymitywnej osoby. Nawet jeżeli jest nie mamy kwalifikacji pracowniczej ochrony, obowiązuje nas etyka zawodowa. Środków ochrony, a także siły użyć może jedynie w sytuacjach specjalnych i uzasadnionych.

Co należy do obowiązków ochroniarza? 

Czynności, którymi możesz zajmować się swojej pracy, opisuje ustawa o ochronie osób i mienia. Przeczytać możemy w niej, że do obowiązków zawodowych ochroniarza będą należały sprawdzanie stałej czy doraźnej ochrony fizycznej. Będzie to odnosiło się do konkretnych osób, lokali, terytorium czy mienia w postaci nieruchomości ruchomości. Przyda się nam również dozór nad sygnałami i z urządzeń alarmowych czy monitorujących. Sam m będzie zajmował się montażem takich urządzeń, jeżeli oczywiście zdolności na to pozwolą. Podobnie jest z konserwacją takich rzeczy to innym razem przyjdzie ci się kochają lub wojować osobę lub imienia. Mogą być to na przykład spore ilości pieniędzy czy inne cenne przedmioty, które mogą być potencjalnym kąskiem dla złodzieja.

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy ochroniarza

Dodatkowo zobowiązuje się do sporządzania notatek z pełnienia służby, przechowywania inwestycji oraz wykonywanych działań ochronnych. Takie materiały służą pomocą dla służb w ewentualnym dochodzeniu. Musisz być również osobą wyposażoną w legitymację, która w każdej chwili może zostać okazana. Przekroczenie uprawnień nie odbywa się bez kary. Grozi ci może grzywna czy ograniczenie lub pozbawienie wolności. 

Zobacz też: http://www.czyzyny.pl/ochroniarz-jak-nim-zostac-praca-jako-ochroniarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here