Rejsy wycieczkowe mogą się wydawać najbardziej luksusowym sposobem na spędzenie urlopu. Zazwyczaj kojarzą się one z wielkimi wycieczkowcami okrążającymi świat, na co stać tylko najbardziej zamożnych ludzi. Rzeczywistość jest zgoła inna. Owszem, rejsy te należą do luksusowych, ale nie kosztują majątku. Nie trzeba też od razu opływać całego globu dookoła, lecz można wybrać krótszą trasę.

Rejsy po rzekach

Rejsy wycieczkowe można odbywać niekoniecznie po morzach i oceanach, można również po największych rzekach świata, które na znacznych odcinkach są żeglowne. Są to między innymi: Nil, Dunaj, Wołga, Sekwana czy Amazonka. Jak wiec widać, można taki rejs odbyć w całkiem niedużej odległości od Polski.

Rejsy po morzach i oceanach

W tym przypadku można się wybrać zarówno rejs po odległych wodach, jak na przykład na Karaiby, ale można i zdecydowanie bliżej, co jest już w zasięgu finansowym większego grona osób. Bardzo popularne są rejsy po Morzu Śródziemnym, gdzie nie brakuje atrakcji. Równie modne są rejsy w północnej Europie polegające m.in. na zwiedzaniu fiordów norweskich.

Atuty rejsów wycieczkowych

Już sama forma zwiedzania świata w ten sposób jest atrakcyjna. W trakcie jednego rejsu zazwyczaj zwiedza się wiele krajów, nierzadko bardzo się od siebie różniących. To okazja poznać różne kultury bez potrzeby osobnego odwiedzania poszczególnych krajów. Odcinki tras pokonywane są zazwyczaj w nocy, aby w dzień można było zwiedzać atrakcje turystyczne. Wycieczki za dnia są fakultatywne.

Inny atut to oczywiście wysoki komfort podróży. Wycieczkowce, szczególnie te największe to takie mini miasta, z wieloma atrakcjami. Są tam zarówno komfortowe kabiny do spania, leżaki do opalania, świetne jedzenie. Nie brakuje dodatkowych rozrywek. Na pokładach odbywają się dyskoteki i dancingi, można oglądać filmy, przedstawienia teatralne. Można uprawiać sporty czy korzystać z salonów spa i wellness. Dużo atrakcji czeka na najmłodszych, aby nie nudziły się podczas rejsu. Jeszcze inny atut to możliwość poznania wielu ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here