Miejsca słynące z potężnych plantacji herbaty, pikantnej kuchni, egzotycznych roślin i lazurowych wybrzeży, wszystko to i wiele innych atrakcji oferuje Sri Lanka. Natomiast dodatkowym przystankiem mogą być leżące w sąsiedztwie Malediwy, które zachęcają do odpoczynku na śnieżnobiałych, rajskich plażach. Oprócz wypoczynku, regiony te oferują wiele atrakcji turystycznych, których nie można pominąć podczas wizyty. co zatem warto zobaczyć wybierając wakacje na Malediwach i Sri Lance?

Lasy monsunowe, sawanny i rozległe plantacje herbaty, czyli uroki Cejlonu

Dla osób lubiących odkrywać nowe miejsca i poznawać tamtejszą kulturę, obyczaje i życie tubylców, Sri Lanka jest idealnym miejsce na podróż w nieznane. Turyści często decydują się na wycieczki objazdowe, które przygotowują biura podróży. W ofercie Planet Escape można znaleźć przygotowaną dzień po dniu wyprawę do najciekawszych miejsc Sri Lanki. Cały plan podróży można znaleźć na stronie http://planetescape.pl/oferta/sri-lanka-i-malediwy/. Często turyści organizujący wyjazd na własną rękę nie wiedzą co zobaczyć, a z czego zrezygnować. Z konkretnie przygotowaną przez specjalistów wyprawą nie trzeba się obawiać, że pozostanie niedosyt, jeśli nie odwiedzimy najważniejszych miejsc.
Cejlon słynie z kilku atrakcji, które co roku przyciągają wielu turystów. Dla osób, chcących poznać prawdziwe oblicze tego miejsca i panujących tutaj zwyczajów, najlepszym miejscem jest Habarana. Bez problemu można liczyć na filiżankę pysznej, a następnie udać się na przejażdżkę lokalnym zaprzęgiem. Najlepszym punktem widokowym na malownicze tereny Cejlonu jest góra Sigirya. Warto poświecić trochę czasu i energii, aby stanąć na jej szczycie i rozkoszować się pięknymi widokami. Sri Lanka to w końcu kraj pełen zielonych lasów monsunowych, dzikiej sawanny oraz jednych z największych plantacji herbat na świecie.

Ogród przypraw, ogród botaniczny i Park Narodowy

Odwiedzając Cejlon nie można pominąć takich miejsc, jak Królewski Ogród Botaniczny w Peradeniya, Park Narodowy Yala, czy ogród przypraw w Matale. W ogrodzie botanicznym na turystów czekają rozmaite gatunki egzotycznych roślin, które występują w tamtym rejonie. Natomiast w ogrodzie przypraw w Matale można zobaczyć nie tylko różne gatunki m.in. pieprzu, kardamonu czy cynamonu, ale również istnieje możliwość poznania tajników uprawy, zbieractwa i obróbki przypraw. Dodatkową warto skosztować tamtejszej kuchni bądź skorzystać z zabiegów medycyny ludowej. Nieopodal znajduje się fabryka batiku, czyli indonezyjskich tkanin. W podróży z Planet Escape turyści mają możliwość obejrzenia procesu powstawania materiału od początku do końca. W Parku Narodowym Yala popularne są wycieczki terenowe jeepem. W ich trakcie można podziwiać uroki safari i zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Nieskomercjalizowane egzotyczne plaże

Tangalla, czyli jedna z nielicznych plaż na świecie gdzie no dotarł jeszcze komercjalizm. Jest to idealne miejsce, aby dobrze wypocząć. Nie spotkamy tutaj krzyczących sprzedawców, tłumów turystów, ale za to można liczyć na lazurową wodę, gorące słońce, a w przypadku zbyt wysokich temperatur cienia udzielą rosnące na plaży, rozłożyste palmy. Popularne są tutaj również naturalnie wyżłobione w skałach baseny, które są idealne, jeżeli potrzeba się schłodzić.

Nutka kolonializmu w mieście Galle

Galle to największe zachowane do dzisiaj miasto fortowe wzniesione przez Europejczyków na terenie Azji. Składa się ono z zabytkowej części wysuniętej w głąb oceanu oraz z nowej usytuowanej na stałym lądzie. Miłośnicy historii i pięknej architektury mają tutaj co podziwiać, dowodem na to jest, chociażby wpisanie fortu na światową listę dziedzictwa UNESCO w 1986 roku. Miasteczko składa się z 5 głównych ulic, przy których usytuowane jest około 400 domków z holenderskim akcentem. Wąskie alejki sprawiają, że można poczuć się tutaj jak w średniowieczu.

Przystanek Malediwy

Po odwiedzeniu najciekawszych zakątków Sri Lanki resztę urlopu warto spędzić, odpoczywając na rajskich plażach na Malediwach. Krystalicznie czysta woda i delikatny jak mąka piasek to rzeczy, które najbardziej przyciągają wczasowiczów. Czas płynie tutaj beztrosko, a każdy dzień to możliwość degustacji przepysznych potraw, drinków, pływania bajecznie kolorowymi łódkami i leniuchowania na rozgrzanym piachu. Wybierając biuro podróży Planet Escape transport na lotnisko w Male, przewidziany jest katamaranem, co stanowi dodatkową atrakcję. Podczas 15 dni wakacji, które oferuje na swojej stronie internetowej http://planetescape.pl/oferta/sri-lanka-i-malediwy/, można zobaczyć wiele wartościowych miejsc oraz dobrze wypocząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here