Wiele osób lubi wybrać się na urlop zimą, a całkiem sporo bez tego nawet nie wyobraża sobie życia. Zima w polskich warunkach potrafi być uciążliwa, szczególnie, gdy nie ma śniegu, a pada deszcz lub panują duże mrozy. Okres zimowy to też krótsze dni i mniej światła słonecznego, co u wielu osób wywołuje obniżenie nastroju i mniejszą energię do życia.
Wczasy w takim wypadku będą świetnym zastrzykiem energii i okazją do naładowania akumulatorów potrzebnych do codziennej pracy. Gdy w Polsce pogoda nie rozpieszcza, w wielu miejscach świata jest wtedy ciepło i słonecznie. Wielu Polaków korzysta z takiej możliwości i robi sobie zimowe wakacje w ciepłych krajach. Gdzie najchętniej wyjeżdżają?

Zimowe wakacje w Egipcie

Egipt to turystyczny hit wśród Polaków. Jest tam wszystko co potrzeba: egzotyka, gorące powietrze, ciepłe morza, a przy tym mnóstwo zabytków. Styczeń i luty to również czas zimy w Egipcie, ale zima w tamtejszym wydaniu to wciąż temperatury w okolicy 25 stopni Celsjusza. Jedynie w nocy jest chłodniej, ale woda w morzu pozostaje ciepła. Za to basen hotelowy warto, żeby był z podgrzewaniem. Wczasy w Egipcie o tej porze to wydatek około 1000 zł za tydzień.

Wyspy Kanaryjskie

To również jeden z hitów turystycznych Polaków. I tak jak latem, tak i zimą na „Kanarach” jest ciepło, choć oczywiście nieco chłodniej. Temperatury będą podobne do tych w Egipcie. Do tego wyspy Gran Canaria, Fuertaventura czy Teneryfa oferują mnóstwo atrakcji poza pięknymi i piaszczystymi plażami.

Afryka, Ameryka, Azja

Inne popularne wśród Polaków i polecane kierunki to między innymi Tunezja czy Maroko, jeśli chodzi o bliższe. Tam również będzie świetna pogoda o każdej porze roku.

Turyści o większym zasobie gotówki wybierają bardziej egzotyczne kierunki, jak Dominikana czy Meksyk w Ameryce lub Bali w Azji. Takie wczasy kosztować będą ok 3 do 4 tysięcy złotych za tydzień od osoby. Te miejsca to już jednak zupełna egzotyka i niezapomniane wrażenia. I oczywiście równie piękna pogoda, gdy w Polsce słota i plucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here