Kraje basenu Morza Śródziemnego należą do najpopularniejszych celów polskich turystów, którzy wybierają odpoczynek poza granicami Polski. Od lat w czołówce znajduje się Egipt, a coraz popularniejsza jest Turcja. Oba te kraje mają wiele zalet, dzięki którym wypoczynek jest zazwyczaj udany, a przy tym nie jest wielkim obciążeniem dla kieszeni. Do pewnego stopnia oba kraje są do siebie podobne, głównie pod względem klimatu. Jakie są zatem zalety wakacji w Egipcie i Turcji?

Zalety wypoczynku w Egipcie

Egipt to gwarancja pięknej pogody przez cały okrągły rok. Nawet, gdy w Polsce jest zima i pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, w Egipcie będzie pogoda, która dla Polaków zawsze będzie atrakcyjna.

Piaszczyste plaże, luksusowe kurorty z basenami i innymi atrakcjami to nie jedyne atrakcje Egiptu. Kto nie lubi wylegiwać się na słońcu, może urlop spędzić aktywnie. Egipt to raj dla miłośników sportów wodnych jak surfing, windsurfing, kitesurfing czy rozmaite formy nurkowania. Wśród samych kurortów również panuje duża różnorodność. Jedne są typowo nadmorskie, inne z kolei znajdują się w granicach miast.

Zalety Egiptu to także niesamowite i zapierające dech w piersiach zabytki starożytnego świata faraonów. Piramidy, świątynie, grobowce przyciągają rzesze turystów, a takie miejsca jak Luksor, Abu Simbel czy Giza na długo zostają w pamięci.

Turcja atrakcyjna dla turystów

Systematycznie i Turcja zdobywa sobie uznanie w oczach polskich turystów. Na dobrą pogodę można liczyć przez większą część roku. Perłą Turcji jest Stambuł, miasto gdzie spotyka się wiele kultur i religii. Tak jak i w przypadku Egiptu, tak i tutaj nie brakuje kurortów nadmorskich, gdyż kraj ten leży na dwoma morzami: Czarnym i Śródziemnym.

To co jest cechą charakterystyczną Turcji to różnorodność. Wystarczy powiedzieć, że kraj ten leży częściowo w Europie, a częściowo w Azji. Rożna jest przyroda, krajobrazy, klimat, ludzie. Z jednej strony morze, z drugiej pustynie, więc możliwość wypoczynku ma każdy, niezależnie od preferencji. Dodatkowy plus, który cenią sobie szczególnie panie, to okazja do tanich zakupów, a kupić można tam mnóstwo oryginalnych i egzotycznych rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here