Gran Canaria to jedna z większych wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Bardzo popularna wśród polskich turystów ze względu na liczne atrakcje i bogatą ofertę turystyczną. Mnogość rozrywek sprawia, że Gran Canaria nadaje się na spędzenie urlopu zarówno dla singli, jak i całych rodzin. Szczególnie warto się tam wybrać z dziećmi, gdyż na pewno nie będą się one nudzić, a wręcz przeciwnie, najprawdopodobniej nie uda się wypróbować wszystkich atrakcji.

Walory naturalne wyspy

Zasadniczy atut wyspy, jak i całych Wysp Kanaryjskich, to oczywiście klimat oraz różnorodność przyrodnicza. Piękna pogoda jest tam niemalże przez cały rok i o dowolnej porze roku można się tam udać na wczasy. Poza sezonem będzie mniej tłocznie, taniej, a przy tym tylko nieco chłodniej.

Gran Canaria to piękne plaże i niezwykle czyta woda. Można zarówno wylegiwać się na plaży, jak spróbować różnych metod nurkowania, w tym przede wszystkim snorkelingu, który jest idealny dla dzieci. Pod wodą można obcować z wieloma gatunkami zwierząt, w tym z majestatycznymi żółwiami.

Wyspa pełna rozrywek

Wyspa obfituje w atrakcje dla całych rodzin. Plusem tego miejsca są liczne parki rozrywek, parki botaniczne, oceanaria czy ogrody zoologiczne. Można obejrzeć zarówno naturalną dla tej wyspy florę i faunę, jak również obcą. W parkach rozrywki można obejrzeć pokazy m.in. sokołów, delfinów czy wielbłądów. Można również obserwować krokodyle

Są tam również parki tematyczne, jak wioska indiańska czy park rozrywki oparty na grze Angry Birds. Oczywiście nie brakuje basenów, aqua parków czy bardziej tradycyjnych lunaparków i wesołych miasteczek. Można nauczyć się jeździć konno lub na wielbłądzie.

Oczywiście, również dorośli nie będą się nudzić na Gran Canarii szczególnie ci, którzy lubią się dobrze zabawić. Jest tam mnóstwo klubów i dyskotek. W takim miejscu nie brakuje również sklepów, gdzie można upić niemal wszystko.

Gran Canaria to miejsce dobre na urlop o każdej porze roku, ale w szczycie sezonu może być bardzo tłoczno, co nie wszystkim odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here