Z reguły uważa się, ze małe dziecko spowoduje, że wyjazd wakacyjny zamieni się męczarnię. Ale nie jest to prawda. Dzieci są szczególnie ciekawe świata, a gdy dostosujemy podróż do ich potrzeb i możliwości, wówczas może okazać się, że podróż okaże się o wiele ciekawsza, niż gdyby odbyła się nez dziecka. Warto więc podróż zaplanować pod dziecko, a wówczas na pewno nie okaże się ona klapą.

Podroż z dzieckiem – formalności

Przede wszystkim należy zadbać o dokumenty. W przypadku podróży w obrębie Unii dziecko musi być wpisane do paszportu lub mieć własny paszport lub tymczasowy dowód. Poza krajami UE, dziecko już musi mieć własny paszport.

Przed wyjazdem koniecznie należy wykupić ubezpieczanie . W krajach UE wystarczy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która potwierdza posiadanie ubezpieczenia w Polsce.

Koniecznie trzeba zaszczepić się na choroby powszechne w krajach docelowych. Warto też zrobić badania alergologiczne i wiedzieć, czy na miejscu nie ma jakichś poważnych alergenów.

Podróż z dzieckiem – gdzie i jak?

Program wyjazdu na wczasy z dzieckiem musi być urozmaicony. Warto więc wybierać atrakcje, gdzie coś się dzieje lub gdzie dziecko samo będzie brać udział w różnych aktywnościach. Polecić można wszelkie parki rozrywki czy ogrody zoologiczne.

Warto dziecku na bieżąco tłumaczyć, uprzedzając pytania. Również rzeczy dla dorosłego oczywiste, które dla dziecka takie nie są. Szczególnie to, co jest odmienne, niż w Polsce.

Podróż z dzieckiem – co zabrać

Lista rzeczy do zabrania jest istotna. Należy jednak ostrożnie dobierać zabawki. Nie zabrać zbyt dużo, gdyż zawsze okazuje się, że dziecko nie bawi się aż tyle. warto je zapytać, którą zabawkę chce zabrać. Do tego warto dołożyć przenośny odtwarzacz filmów oraz malowanki, czyli rzeczy z różnych kategorii.

Koniecznie trzeba zabrać apteczkę pierwszej pomocy. Jeśli chodzi o kosmetyki, również wersje dziecięce zwyczajowo zabieranych na urlopy kosmetyków, przede wszystkim kremy ochronne. Z ubrań najbardziej uniwersalne, takie które będą dla dziecka wygodne, a jednocześnie łatwe do ewentualne zaprania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here