Kraj kwitnącej wiśni kusi turystów swoim niewyobrażalnym pięknem i różnorodnością. To właśnie w Japonii bardzo wyraźnie widać, jak bardzo rozwinięty technologicznie kraj wciąż mocno czerpie z tradycji. Warto zobaczyć na własne oczy nowoczesne, futurystyczne miasta, które funkcjonują w harmonii z tradycyjnymi budowlami i pięknymi, starymi świątyniami. Na co należy przygotować się, będąc na wyprawie po Japonii?

Doskonała kuchnia

Japonia słynie na całym świecie z wyśmienitych potraw. Na pierwszy plan wysuwa się popularne sushi, które nigdzie nie smakuje tak dobrze jak w tradycyjnych japońskich restauracjach. Bardzo dużo spożywa się tam ryb i owoców morza – wszystko co żyje w słonej wodzie praktycznie nadaje się tam do jedzenia. To więc gratka dla miłośników odkrywania nowych smaków.

Dla każdego coś miłego

Wycieczka do Japonii to nie tylko wędrowanie po miastach i świątyniach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest też czas na głęboki relaks – gorące źródła, uzdrowiska termalne. Ze względu na zróżnicowany teren, wypoczywać można zarówno w górach, jak i nad morzem.

Najlepszy czas na wyjazd

Kraj kwitnącej wiśni najlepiej odwiedzać wiosną lub nieco późniejszą jesienią. Latem upały są tam niestety nieznośne, a temperatura powietrza sięga nawet 40 stopni Celsjusza. Może to utrudniać zwiedzanie. Unikać należy przede wszystkim lipca, gdyż wtedy oprócz wysokich temperatur, można spodziewać się wyjątkowo gwałtownych i intensywnych opadów deszczu. We wrześniu trwa sezon tajfunów, przez co mogą pojawić się opóźnienia na lotniskach.

Trzęsienia ziemi – nie takie straszne

Podczas rozmów o Japonii często wywoływany jest temat trzęsień ziemi. Faktycznie, zdarzają się tam one dosyć często, jednak zupełnie nie należy się tym zniechęcać. Przeważnie są to niegroźne zjawiska, które szybko przemijają.

Przed wylotem

Pobyt w Japonii poniżej 90 dni nie wymaga posiadania wizy. Nie są też wymagane żadne szczepienia. Warto zabrać ze sobą trochę gotówki (jeny), ponieważ nie wszędzie można zapłacić kartą, a część bankomatów może nie działać w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here